הם לוקחים עץ מסוגים שונים, חותכים פה, מבריגים שם, ומוציאים רהיטים מדהימים שקשה לתאר במילים. בעידן בו אפשר למצוא רהיטים שמרכיבים ברגע, אולי כדאי להתעכב רגע על אמנות מסוג אחר

עבודות נגרות זוהי אמנות לכל דבר. היכולת לקחת חומר מהטבע ולהפוך אותו לפריט מוגמר, בעל אופי וסגנון ייחודי, מכניס את העבודות הללו בכפיפה אחת עם ציור, רישום ופיסול. עבודות נגרות כוללות עבודה פיזית מאומצת, אבל גם עיצוב רהיטים כך שיתאימו ללקוח ויענו על הצרכים הפונקציונאליים והעיצוביים שלו.

כשאנחנו מחליטים שאנחנו צריכים ארון או מיטה חדשה, עומדות לפנינו שתי ברירות: לגשת לחנות הקרובה שמציעה רהיטים מפס ייצור או לעצב רהיט שיותאם אישית לנו. ההתלבטות רק מתעצמת כשיש לנו חזון בראש שאנחנו יכולים לממש אם רק נרצה.

אילו סוגי עבודות נגרות יש?

בתחום עבודות הנגרות אפשר למצוא כל דבר שמייצרים מעץ. חשוב לזכור שהמחירים שונים מאוד בין מוצר אחד לשני ולכן קשה לכמת אותם: סוג העץ, הגודל והרכב העבודה המלא הם שיקבעו את המחירים של הרהיטים.

 • מיטות: מיטות לתינוק או לאדם מבוגר, כאלו המותאמות לחדר ילדים או מעוצבות עם ראש מיטה מיוחד לחדר השינה של ההורים ועוד.
   
 • דלתות: דלתות פנים ודלתות כניסה, מעוצבות בהתאמה אישית ואף בשילוב עם חומרים נוספים.
   
 • מדפים וספריות: מיוחדות וייחודיות או שגרתיות, לכל מקום בבית: לחדרי העבודה, למשרד, לחדרי הילדים או כמדפי צד ושידות לחדרי השינה בבית.
   
 • שולחנות: שולחנות קפה או שולחנות צד, שולחנות אוכל גדולים ומיוחדים או שולחנות-בר למטבח. וכמובן שגם כיסאות – מכיסא נדנדה ועד לכיסאות מותאמים אישית לשולחן האוכל המעוצב.
   
 • ארונות: מארונות בגדים ועד ארונות מטבח, המיוצרים בנגריות מטבחים המתמחות בתחום.
   
 • עוד הפתעות: סוסי עץ, מדרגות, ספסלים, מסגרות לתמונות ולמעשה כמעט כל דבר שתוכלו לחשוב עליו לבית שלכם.
   
לא רק בנייה מחדש

אחת מעבודות הנגרות המוכרות ביותר היא דווקא תיקון ושיפוץ רהיטים. נגרים המומחים בעבודות נגרות יכולים לקחת רהיט שסובל מעייפות חומר קשה ולהחיות אותו מחדש. בנוסף, הם יכולים לתקן בעיות שונות ברהיטים שנבנו לפני שנים רבות או ברהיטים שפגה האחריות עליהם.

כשפונים לנגר מומחה מומלץ לבדוק את הניסיון שלו, והאם הוא התנסה בעבודה מהסוג שאתם מבקשים ממנו. במקרים של רהיטים היקרים לליבכם אפילו תבקשו לראות את הניסיונות הקודמים. בנוסף, מומלץ לברר איתו האם יש אחריות על התיקונים והשיפוצים שהוא עושה, ומה קורה אם ישנה בעיה בשיפוץ.

בקשו את האחריות גם בכתב בשביל להימנע ממצבים לא נעימים. נגרים רבים יסכימו להתחשב בעלות העבודה באפשרויות לפריסת תשלומים – וודאו שאתם יכולים לעמוד בהוצאה ותוכלו להבטיח לעצמכם רהיט משופץ, כמו חדש.

תמיד חלמתם על רהיטים שאתם קובעים את האופי שלהם. עבודות נגרות מקצועיות יכניסו לתוך הרהיטים שלכם סגנון ייחודי שלא תמצאו בשום מקום אחר. כשתשאירו את הפרטים שלכם, יחזרו אליכם בהקדם, להתאמת הנגר המקצועי ביותר שיפיח בחלומות שלכם חיים